Szukaj

Kalendarz

  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Popularność najrozmaitszych diet zdrowotnych i odchudzających sprawia, że zawód dietetyka cieszy się coraz większym uznaniem i wybiera go coraz więcej młodych ludzi, szukających satysfakcjonującej ich profesji. Nie dla wszystkich jednak interdyscyplinarna specyfika tego, na czym polega praca dietetyk, jest jasna, a odrębność zawodu dietetyka bywa kwestionowana. Wiedza na ten temat nabiera jednak coraz bardziej powszechnego charakteru, na co bezpośredni wpływ mają dwa czynniki.

zawód dietetyk

Najistotniejsza przyczyną tych zmian jest podnoszenie świadomości Polaków w zakresie zdrowego stylu życia. Wiedząc więcej na temat wpływu diety na stan zdrowia, ludzie chcą odżywiać się i w konsekwencji żyć zdrowiej. Wiedza to jednak dopiero początek. Drugim czynnikiem jest bogacenie się społeczeństwa i wynikający z tego wzrost możliwości zmiany nawyków żywieniowych i stosowania się do zaleceń, jakie dietetycy w Warszawie proponują. Dla socjologów od dawna jest jasne, że zmiany dotyczące standardu życia wpływają bezpośrednio na zmiany stylu odżywiania się.

zawod dietetyk

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach w dosłownie każdej dziedzinie znaleźć możemy znaleźć fachowców i specjalistów. Dzięki temu zawsze mamy kogoś, do kogo możemy zwrócić się o pomoc, o fachową poradę. Jak najbardziej pomoc znajdziemy na przykład wtedy, kiedy chcemy zmienić swoją dietę, swój sposób odżywiania. Takim fachowcem, do jakiego możemy się zwrócić, jest dietetyk. Czy warto się do niego udać? Zdecydowanie tak. Ta osoba postara się o wykonanie odpowiednich badań, dokona odpowiedniej analizy naszego składu ciała, weźmie pod uwagę nasze schorzenia i problemy zdrowotne. Na podstawie tak wielu informacji będziemy mogli liczyć na to, że ułoży on dla nas odpowiednią dietę. Dowiemy się, jak powinniśmy jadać, jakie odstępy czasowe są ważne. Dodatkowo jak najbardziej możemy liczyć na różne witaminy, jakie to pomogą nam w trzymaniu diety i osiągnięciu efektów. Dietetyk wcale nie pomaga jedynie osobom, jakie chcą schudnąć. Jak najbardziej może on pomóc nam również wtedy, kiedy po prostu chcemy nauczyć się jeść w inny sposób.

Comments are closed.