Szukaj

Kalendarz

  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Z reguły mówi się, że siłownia to pasja mężczyzn. To sposób na ich doskonałą postawę, siłę, aktywność ruchową. Ale dzisiaj siłownie wyciągają swoje dłonie również do kobiet. Sale fitness, specjalistyczne przyrządza, dzięki jakim panie mogą także ćwiczyć i poprzez regularność ćwiczeń walczyć z otyłością i nadmierną tkaną tłuszczową. W małych mosteczkach jest to jeszcze niewidoczne, ale w metropoliach siłownie bardzo często goszczą płeć piękną, panie chętnie ćwiczą zapobiegają tyciu. Dzisiaj na pytanie o to, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, choć na pewno słownia może się stać ciekawym sposobem na starania o idealną sylwetkę. Nie ma cienia wątpliwości co do faktu, że tutaj należy mocno się postarać o to, żeby efekty były naprawdę widoczne. Zapewne nie jest to błahostka, bowiem tkanka tłuszczowa i otyłości to jeden z największych problemów współczesnego świata. Stąd też musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to bardzo ważny aspekt dzisiejszego życia – walka o to, by nie tyć i walka o to, by być sprawnym i funkcjonalnym fizycznie.Zapewne wszyscy musimy pamiętać o tym, że trzeba starać się o nienaganną postawę i sylwetkę. Nie po to, żeby się podobać, ale po to, by być zdrowym. A jak schudnąć? Na to jest wiele sposobów i bynajmniej – nie zawsze musi to być siłownia. Za każdym razem musimy jednak myśleć o tym, by unikać terapii mającej efekty uboczne. A siłownia i jako taka aktywność ruchowa to idealny sposób na to, by pozbyć się otyłości i cieszyć się idealną postawa.

Dodaj komentarz