Szukaj

Kalendarz

  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Często zadajemy sobie pytanie, co jest właściwe potrzebne, aby móc efektywnie wprowadzić asertywne zachowania w swoje własne życie? Nie możemy być bez wątpienia asertywni, jeżeli nasze poczucie wartości nie znajduje się na odpowiednio wysokim poziomie. Znacznie zaniżona samoocena szybko zostanie zdemaskowana przez osoby, które będą chciały wywrzeć na nas określony wpływ. Zdradzi nas bowiem nasza mowa ciała. Jeżeli nie będziemy pewni tego, co mówimy znacznie trudniej przyjdzie nam okazanie stanowiska przeciwstawnego do oczekiwanego. Musimy więc w takiej sytuacji najpierw popracować nad swoim zranionym "ja", by później doniosłych, odważnym głosem móc przedstawiać innym swoje pragnienia i bronić własnych praw. Żeby asertywność przynosiła pozytywne rezultaty musimy być świadomi tego, co naprawdę stanowi dla nas wartość. Nie ma przecież sensu oczekiwać od innych, że zawsze będą akceptowali nasze pragnienia i postępowali według naszych zamierzeń. Powinniśmy przy tym zdawać sobie sprawę z faktu, że inni ludzie mają dokładnie te same prawa co my. Jeżeli nie jesteśmy w stanie tego zaakceptować, wtedy nasza asertywność może zamienić się w negatywnie rozumiany egoizm.
Asertywność – zawsze i na zawsze?
Nie ulega wątpliwości, że asertywność jest potrzebna każdemu człowiekowi, jednak czy zawsze należy zachowywać się asertywnie? Bez wątpienia istnieją sytuacje, w których lepiej jest wybrać postawę uległą lub nawet agresywną. Najważniejsze jest zawsze, abyśmy potrafili odpowiednio rozeznać sytuację w jakiej się znajdujemy. Nie będziemy przecież bandycie, który nas zaatakuje, asertywnie perswadować potrzeby respektowania naszych praw. Lepiej będzie dla nas, jeśli zaczniemy uciekać gdzie pieprz rośnie, lub w ostateczności możemy też próbować odpowiedzieć agresją na agresję. Asertywność nie jest też umiejętnością, którą możemy posiąść raz na zawsze. Jeżeli nie chcemy zatracić tej zdolności musimy jak najczęściej zaglądać do własnego wnętrza, aby móc rozpoznawać swoje najważniejsze potrzeby i wartości. Asertywność jest w każdym z nas, musimy tylko ją z siebie wydobyć. Jeżeli nam się to uda, będziemy mogli być pewni, że zyska na tym zarówno nasze zdrowie psychiczne, jak i powiązana z nim forma fizyczna.

Dodaj komentarz