Szukaj

Kalendarz

  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Odżywianie się i oddychanie należą do podstawowych czynności życiowych. W żywym organizmie nieustannie zużywają się tkanki. Zachodzi, więc konieczność stałego uzupełniania zużytych części. Ponadto, gdy organizm jest jeszcze młody, musi rosnąć i budować swe ciało. Budulec pochodzi z zewnątrz. Organizm pobiera substancje odżywcze i tlen atmosferyczny. We wnętrzu ciała substancje pobrane z zewnątrz ulegają licznym przeobrażeniom. Z substancji tych czerpiemy energię i budujemy nasze ciało. Końcowe produkty, nieużyteczne lub nawet szkodliwe, wydalamy potem na zewnątrz. Cały ten tok przeobrażeń nazywamy przemianą materii. Przemianą materii zajmują się lekarz dietetyk z różnych miast, dietetyk Katowice czy dietetyk Sosnowiec. Wiedzą oni również, ze pomiędzy procesami przyswajania i rozkładu zachodzącymi nieustannie istnieje w zasadzie równowaga, wyjąwszy niektóre okresy, jak na przykład okres wzrastania organizmu. Bardzo ważnym zagadnieniem, którym poniekąd zajmuje się dietetyk jest trawienie spożywanych pokarmów. Odbywa się ono w przewodzie pokarmowym pod wpływem fermentów trawiennych.

Comments are closed.