Szukaj

Kalendarz

  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Dzisiaj każdy program wita widzów ramówkami w tylu „witamy dzień”.a tutaj co chwile inny temat, mówi się o wszystkim i o niczym. Nierzadko tematem dnia ma być cellulit, jako dolegliwość z jaka walczy wiele gospodyń domowych, ale w rzeczywistości programy TV niewiele dają odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się cellulitu. Dlaczego? Zapraszani są do programów ludzie, którzy są celebrytami ale niekoniecznie ludzie, którzy się na tym problemie znają.A co my powiemy? Jak pozbyć się cellulitu? My się wymądrzać tutaj nie będziemy i nie poświęcimy temu tematowi wielu godzin. Pozostawiamy to osobom bardziej kompetentnym. Ty bardziej, że w sieci jest wiele wyspecjalizowanych portali, jakie dają wszystkim pomocna dłoń. Dzisiaj pytanie jak pozbyć się cellulitu daje wiele odpowiedzi, radzą specjaliści, jak skutecznie radzić sobie z tym problemem. Najważniejsze, by nie ufać ślepo temu, co pokazuje telewizja, ale szukać alternatywnych źródeł informacji. Oczywiście to co w sieci należy sobie odpowiednio filtrować, nie mniej wiemy doskonale, że piszą tam czasami osoby równie niekompetentne, co pierwszoklasiści w dziedzinie fizyki.Wiele jest programów w TV, jakie mówią jak pozbyć się cellulitu. Ale żaden jeszcze nie przekazał informacji na tyle treściwie, by faktycznie dało nam to jakąś pomoc w walce z tym nieciekawym schorzeniem. Oby się to zmieniło, bo sama idea telewizji zaczyna ostatnio tracić na znaczeniu, więcej tam niewartościowych show. Trzeba nam czegoś więcej, czegoś, co da sensowna odpowiedź.

Dodaj komentarz