Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Gdy jedzenie jest podane na talerzach, na stole przykrytym serwetą i ozdobionym kwiatami, w czysto wysprzątanym pomieszczeniu je się nam zapewne dużo przyjemniej aniżeli, gdy jemy prosto z garnka albo z niedomytej, wyszczerbionej miski na zaśmieconym stole, w zaduchu i dymie. Dlaczego jest to takie ważne? Czy tylko z punktu widzenia dietetyka? Nie. Dietetyk Kielce czy dietetyk Kraków wiedzą również, ze wraz z pokarmami wprowadzamy do organizmu codziennie miliony drobnoustrojów. Mogą to być bakterie, czyli jednokomórkowe organizmy pochodzące ze świata roślinnego, albo pierwotniaki, czyli jednokomórkowce ze świata zwierzęcego lub też wirusy nie mające budowy komórkowej. Wirusy są drobinami żywego białka, które mogą mieć dla człowieka właściwości trujące. Kwas solny wydzielany przez gruczoły żołądka zabija większość zarazków, które połykamy wraz z pokarmami, ale zawsze może się zdarzyć, że pewna ich ilość dostanie się dalej, powodując zakażenie. Dlatego pamiętajmy o higienie spożywania posiłków, ale i ich przygotowywania.

Comments are closed.