Szukaj

Kalendarz

  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Jeśli borykamy się z problemem otyłości albo z nadwagą, to nie można nad tym przechodzić do porządku dziennego, ale należy się koniecznie bliżej tym wszystkim zainteresować. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak schudnąć i należy sobie uświadomić to, że stosowanie diety nie jest jedynym rozwiązaniem, na jakie możemy się zdecydować. W związku z tym trzeba jak najszybciej przystąpić do działania. Najważniejsze jest oczywiście to, by połączyć wysiłek fizyczny ze stosowaniem diety. Jeśli jednak naprawdę chcemy się dowiedzieć, jak schudnąć, należy koniecznie dokładnie przeczytać zasady diety, by zobaczyć, czy przypadkiem nie wyklucza ona ćwiczeń fizycznych, które mogą stanowić zbyt duże obciążenie w trakcie jej stosowania. W związku z tym należy się nad tym wszystkim dokładnie zastanowić, jeśli nie chcemy ryzykować swoim zdrowiem. Bardzo ważne jest także to, by wiedzieć, jak schudnąć w dłuższym okresie, a nie tylko przez weekend. Długotrwałe diety mają to do siebie, że zapewniają nam znacznie trwalsze efekty, więc powinniśmy się skupić właśnie na takich odpowiedziach na nasze problemy, a wtedy wszystko doskonale nam się ułoży. Poza tym, to jak schudnąć, a jak utrzymać prawidłową masę ciała to dwie osobne sprawy, więc należy się tym zainteresować bardzo poważnie, jeżeli później nie chcemy mieć w tym zakresie żadnych problemów. W związku z tym należy koniecznie zwalczyć swoją otyłość i nadwagę, by zacząć normalnie funkcjonować i cieszyć się swoim atrakcyjnym wyglądem oraz nie martwić się więcej tym, jak schudnąć.

Dodaj komentarz