Szukaj

Kalendarz

  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Dostępni są również specjaliści przyjmujący w ramach ubezpieczenia, jak chociażby dietetyk nfz w Gdyni, gdzie pacjent zostanie przyjęty nieodpłatnie. Nie trzeba szukać daleko. Jeśli ktoś mieszka w dużym mieście, może się okazać, że lekarz dietetyk w Gdańsku przyjmuje na sąsiedniej ulicy. Nie ma się również czego wstydzić. Otyłość jest problemem powszechnym, z którym lekarze mają do czynienia na co dzień w swoich gabinetach. Poza tym nie chodzi tu jedynie o kwestie estetyczne, chociaż to one bywają najczęstszą motywacją pacjentów zgłaszających się do poradni. Trzeba sobie zdawać sprawę, że zbędne kilogramy nie tylko nieładnie się prezentują, ale przede wszystkim związane są z licznymi i poważnymi skutkami zdrowotnymi. Nadmiernie obciążony organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Osobista motywacja jest jednak sprawą drugorzędną, niezależnie bowiem od tego, czy pacjent przychodzi, chcąc po prostu poprawić swój wygląd czy zadbać o zdrowie, najważniejsze aby poznał i zaczął stosować zasady zdrowego odżywiania.

Comments are closed.