Szukaj

Kalendarz

  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Układ krążenia krwi i limfy umożliwia wewnątrzkomórkową przemianę materii. Dzięki ruchowi krwi i limfy komórki ciała mają możność odżywiania się i oddychania. W naszym organizmie istnieją między tkankami i komórkami przestrzenie wypełnione płynem śródtkankowym. Komórki są uformowanymi składnikami organizmu, ciecze zaś są składnikami nieuformowanymi. Naczynia krwionośne i limfatyczne pobierają z jelit odpowiednio przygotowane substancje odżywcze. Czerwone ciałka krwi pobierają tlen z płuc. Krew roznosi te substancje komórkom ciała. Jak z tego wynika, główną rolę w odżywianiu i wymianie gazowej komórek odgrywają tkanki płynne, czyli krew i limfa, które przesuwają się bezustannie we własnych naczyniach po całym ciele. Płyn śródtkankowy obmywa tkanki i pośredniczy między krwią, zamkniętą w naczyniach, a komórkami ciała. Naczynia limfatyczne wchłaniają część chłonki, czyli limfy znajdującej się w przestrzeniach międzytkankowych, ale większość jej jednak tam pozostaje. Dzięki nieustannemu ruchowi tkanek płynnych usuwane są na zewnątrz szkodliwe odpadki powstałe w czasie wewnątrzkomórkowej przemiany materii. Dietetycy muszą znać te podstawowe zasady działania naszego organizmu.

Comments are closed.