Szukaj

Kalendarz

  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Obliczmy, ile waży ilość chleba, którą codziennie zjadamy. Ile cm3 płynów przyjmujemy codziennie w rozmaitych postaciach: w kawie, mleku, herbacie, zupie itd.? Postarajmy się wyliczyć w przybliżeniu, ile waży nasze codzienne pożywienie, stałe i płynne. Z obliczeń wynika, że waga codziennego pożywienia jest dość duża. Tymczasem ciężar naszego ciała nie powiększa się z dnia na dzień o wielkość stanowiącą ciężar naszego pożywienia. Dlaczego tak się dzieje? Otóż większość spożywanych pokarmów obracamy nie na budowanie ciała, ale na wytwarzanie energii. Na co potrzebna nam ta energia? Po prostu na to, aby móc żyć. Chociaż najlepiej na to pytanie odpowiedziałby dietetyk, czy to dietetyk Białystok czy dietetyk Lublin. Lekarz dietetyk wie, ze organizm w spoczynku musi wytwarzać tyle energii, ile jej trzeba do zachowania ciepłoty ciała na poziomie 36,6° C i utrzymania układu mięśniowego w stałym pogotowiu do pracy. Przy jakichkolwiek wysiłkach fizycznych czy umysłowych zapotrzebowanie na energię wzrasta natychmiast. Podobnie dzieje się, gdy temperatura otoczenia jest niska, na przykład zimą.

Comments are closed.