Szukaj

Kalendarz

  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Czy warto odwiedzać dermatologa? Czy taki lekarz będzie potrafił nam powiedzieć, jak pozbyć się cellulitu? Okazuje się, ze dermatolodzy są mądrzy do pewnego momentu, nie mniej z samym cellulitem ie bardzo potrafią sobie poradzić, oni raczej specjalizują się w podrażnieniach wynikających z innych schorzeń. Sama jędrność skóry to zupełnie inna kwestia, podlegająca oczywiście dyskusji, nie mniej jest to problem bardziej złożony i jak się okazuje – problem, na jaki nie ma złotego środka. Nie ma wątpliwości co do faktu, że tutaj należy podejść do tematu bardzo błyskotliwie. Nie można zagadnienia ignorować, bowiem to może naprawdę wiele kosztować. Dzisiaj na pytanie jak pozbyć się cellulitu nie da się odpowiedzieć, bowiem nie ma na to lekarstwa, jest natomiast kilka interesujących alternatyw, jakie mogą wydatnie pomóc w walce z tą dolegliwością.Sport, kosmetologia, chirurgia plastyczna, zabiegi odnowy biologicznej i kilka innych pomysłów na to, jak pozbyć się cellulitu. Ale zawsze będziemy powracali do samej idei, bowiem sposobów wiele, ale faktycznych wniosków zdecydowanie mniej, wszak każdy organizm i każde ciało jest inne, uwarunkowane innymi czynnikami, toteż jednym same ćwiczenia sportowe będą pomagały, z kolei innym już niekoniecznie i bez zabiegu chirurgicznego się ie obejdzie. Ale kto by chciał zamienić cellulit na blizny? Jak się zdaje, nie ma złotego remedium na tę dolegliwość. Dzisiaj na hasło jak pozbyć się cellulitu reaguje się powątpiewaniem.

Dodaj komentarz