Szukaj

Kalendarz

  Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Ludzie XXI wieku żyją w ciągłym pośpiechu. Często nie mamy nawet chwili, żeby zastanowić się nad swoim życiem, jego sensem i głębią. Dążenie do sukcesu przesłania nam to, co naprawdę ważne. Narastający stres, niewystarczające dbanie o siebie samego, nie może nie wywierać negatywnego wpływu na nasze zdrowie!
Zatrzymaj się!
W tym ciągłym pośpiechu, warto znaleźć każdego dnia choć chwilę dla siebie. Przecież życie nastawione tylko na zysk finansowy czy przetrwanie, nie może nas w pełni zadowalać jako ludzi. Potrzebujemy miłości, współczucia, wzajemnej międzyludzkiej troski. Jak jednak mamy dostrzec w tym ciągłym hałasie własne potrzeby oraz potrzeby innych ludzi? Wystarczy, że każdego dnia na chwilę się zatrzymamy i zajrzymy w głąb siebie. Drogą do tego celu będzie dla nas nauka medytacji, która pozwoli nam otworzyć się na głębsze przeżywanie każdej chwili.
Brak koncentracji
W ciągłym pośpiechu, hałasie i nieporządku, trudno zachować na wysokim poziomie poziom skupienia i koncentracji. Często przeszkadzają nam w tym takie urządzenia jak: radio, telewizja, komputer czy telefon komórkowy. Stają się one dla nas ucieczką od prawdziwej rzeczywistości, która jest znacznie piękniejsza niż sztuczny świat mass mediów. Te ciągłe rozproszenia zawsze pozostawiają ślad nie tylko na jakości naszego życia, lecz także na efektywności pracy. Trudno wykonać skomplikowane zadania, które wymagają od nas kreatywności, bez maksymalnego zaangażowania i skupienia. Sztuki koncentracji można się jednak nauczyć, jednak jak w przypadku każdej sztuki, będziemy musieli poświęcić tej kwestii sporo czasu i wytrwałości.
Sztuka koncentracji
Zanim zajmiemy się tematem medytacji, musimy zacząć od prostszych praktyk, ponieważ medytacja wymaga od nas szczególnego skupienia. Najlepiej jeśli zaczniemy od skupiania się na wybranym przez nas punkcie. Może to być plama na ścianie, obraz, albo cokolwiek innego. Gdy już wybraliśmy miejsce, w które będziemy kierować nasz wzrok, będziemy wpatrywać się w nie, przez kilka minut. Będzie to swego rodzaju rozgrzewka, dzięki której, jeżeli zachowamy odpowiednią regularność, będziemy już mogli przejść do nauki właściwej medytacji.

Dodaj komentarz